Makyaj Malzemeniz Bozulursa, Makyaj Teknikleri, Makyaj Sırları,


MAKYAJ MALZEMENİZ BOZULURSA

 

Kadınlar makyaj yapmayı bir sanat haline getirdiğinden beri evlerde, çantalarda ve birçok yerde makyaj malzemelerine rastlamak artık mümkün. Sürekli kullanıyor bile olsanız, en lazım olduğu zamanda sizi hayal kırıklığına uğratmaması için makyaj malzemelerinize iyi bakmanız gerekiyor. Onlara iyi bakmak için de kullanım süreleri, saklama koşulları ve bozulduklarını nasıl anlayabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmalısınız.

En çok kullanılan makyaj malzemelerine göz attığımızda karşımıza fondöten çıkıyor. Kaliteli bir fondötenin ömrü kapalı olarak sakladığınız takdirde yaklaşık olarak 1,5 yıldır. Açıldıktan sonra bu süre 6 aya kadar düşüyor. İlla fondöten kullanacaksanız pudra şeklinde olanları tercih etmelisiniz çünkü onlar açıldıktan sonra bile 1 yıl kadar kullanılabiliyor.

Sıvı bir fondötenin bozulup bozulmadığını anlamak için kıvamına ve rengine bakmanız yeterli. Çünkü bozulduğu zaman kıvamı koyulaşır, topaklanmaya başlar ve kokusu değişir. Şüphelendiğiniz takdirde o ürünü atmalısınız, özellikle de alerjik bir cildiniz varsa.

Fondöteninizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, her kullanımdan sonra ağzını silip kapağını sıkıca kapatmaya dikkat edin. Ayrıca ışık alan, sıcak ve nemli ortamlarda saklamaktan da kaçının.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !