Sezon Makyajı, Cilt Bakımı, Makyaj Sırları, Makyaj Hileleri, MakSEZON MAKYAJI 3 GRUPTA TOPLANABİLİR

1.Sade ve doğal bir çizgi:

Bu tarz makyaj da cildinizde çok doğal bir hava oluşmalıdır. Yanaklar da şeffaf bir parlaklık göze çarpmamalıdır. Gözler hafif doğal gölgelerle masum bir ışıltı taşımalıdır. Yine dudaklarda da çok açık pembe ve şeftali tonları uygulanmalıdır. Sonuç: Masum, temiz ve genç bir ifade.

2. Siyah ve füme gölgelerin kullanıldığı yanıltıcı fakat ayni zamanda bastan çıkarıcı bir görünüm.

Bu makyajda siyah kalem ve füme, siyah fonlarla gözler çerçeveleniyor. Hatta tarihi bir makyaj malzemesi olan sürme kullanılabilir. Gözler siyah kalem ile çerçevelenmiş ve dramatik, dudaklar ya tamamen natürel veya koyu kırmızı şarap renkleri olabilir. Bu tarz makyajda yanaklarda fazla allık kullanımından kaçınmalıdır.

3. Metalik, parlak yansımalar, özellikle bakir, altın, metalik, kahve tonlarının parlak ışıltıları.

Göz makyajında metalik renkler ustaca kullanılmak ister. Bu sezon göz makyajında metal renklerin yani sıra ten makyajında parlak ışık yansımaları özellikle elmacık kemiklerinde uygulanmakta. Dudaklar ise koyu kırmızı ve şarap rengi rujlarla oldukça etkileyici bir görünüm sunmakta.

Yalnız bu tarz makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktalarda var. Çünkü parlak renkleri kullanmak bilgi, beceri ve dikkat ister. Yanlış uygulamalar bazı yerlerde gereksiz patlamalara defolar yol açar. Bütün bu önermeler doğru ve hatasız bir teknikle iyi sonuçlar verir. Makyaj aslında bir sihir bir oyundur. Kişi kendine, duygularına hitap eden, ruhunu yansıtan bir tarzı tercih etmelidir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !